Karolina Zmitrowicz


Doświadczona inżynier wymagań i menedżer jakości, aktywnie promująca jakość w IT. Karolina ma międzynarodowe doświadczenie w sektorze finansowym – pracowała dla wiodących organizacji finansowych w RPA, Holandii, Austrii, na Słowacji, we Włoszech i w Polsce.
W latach 2011-2013 była aktywnym członkiem REQB® Board. Obecnie kontynuuje prace nad standaryzacją inżynierii wymagań, wspierając IREB®. Jest jednym z głównych autorów systemu certyfikacji IQBBA® (dawniej IBAQB) dla analityków biznesowych.
Obecnie Karolina pracuje jako niezależny konsultant IT i trener w zakresie inżynierii wymagań, analizy biznesowej i zarządzania jakością, pomagając klientom zoptymalizować procesy operacyjne i wytwórcze w celu osiągnięcia większej wartości biznesowej.
Od marca 2018 roku jest prezesem SJSI i członkiem zarządu IREB®. Ponadto jest liderem Polish IREB Local Community oraz Polish TMMI Local Chapter. Autorka książek i szeregu publikacji z obszaru zarządzania jakością, testowania, analizy biznesowej i zarządzania zespołem.